Witam na mojej stronie!
„Jeśli twoja praca jest twoją pasją – nigdy nie jesteś w pracy”

Nazywam się Ewa Kawałko. Jestem projektantką. W ciągu swojego życia zajmowałam się projektowaniem w wielu dziedzinach.

Zaczęłam od wystawiennictwa. Kiedy pod koniec lat 80-tych w Krakowie pojawiały się pierwsze butiki poczułam, że jest miejsce do działania. To był mój żywioł. To wspaniała praca, która daje natychmiastowy kontakt z odbiorcą za szybą witryny. Wielokrotnie otrzymywałam wyróżnienia w konkursie na najlepszą wystawę organizowanym przez Kongregację Kupiecką. To były wspaniały lata rozwoju handlu towarami lepszej jakości. Sklepy Paradise, M&W prestige, Krakmoda, Paradowski IH, Yves Rocher i inne.  Miałam okazję z bliska obserwować i przyczyniać się do piękniejszego wyglądu Krakowa. A z urodzenia jestem krakowianką bardzo zżytą ze swoim miastem.

Równolegle moim udziałem stały się targi w Krakowie, Łodzi a następnie w Poznaniu gdzie organizowałam ekspozycję towarów dla wielu firm.

W pewnym momencie kiedy rynek zaczął nasycać się meblami i dodatkami do wnętrz coraz częściej klienci poszukiwali projektanta, który zbierze w całość ich potrzeby i marzenia. Odpowiadając na te zapotrzebowanie zajęłam się projektowaniem wnętrz prywatnych. Robię to do dziś. Obecnie producenci zasypują nas nowościami, które wyglądają niesamowicie ale także mają coraz bardziej wyjątkowe cechy technologiczne. I to jest wspaniałe! Zachwycam się współczesnym designem. Bywam na targach wnętrz w Mediolanie ale także jeżdżę na Polskie targi w innych miastach. Dzięki temu jestem na bieżąco z obowiązującymi trendami i mogę tę wiedzę zastosować w projektach.

Ważną częścią moich licznych podróży zagranicznych są wizyty w salonach meblowych znanych firm z najwyższej półki. Tam się inaczej oddycha. Tam się też inspiruję. Życie w otoczeniu jakości i bycie w bliskim kontakcie ze sztuką było i jest dla mnie bardzo ważne. Dla mnie moda i design oraz sztuka i świat wnętrz to naczynia połączone. To świat który ze sobą koegzystuje i trudno go rozdzielić.

Nie wyobrażam sobie aby nie odwiedzić muzeum malarstwa, ciekawej wystawy czy galerii sztuki. Czasem też wystarczy podnieść głowę trochę wyżej aby zobaczyć perełki architektoniczne. Zatem patrzę na świat szeroko. Jestem wrażliwa na piękno. Mam dużą potrzebę życia w pięknie.

Jestem córką artysty malarza,(śp) Antoniego Kawałko i Marii – polonistki. Moja wrażliwość kształtowała się zatem w otoczeniu obrazów i literatury. To rodzice pokazywali mi świat piękniejszym niż bywa. Ostatnio znów bardzo koncentruję się na świecie malarstwa. Sama kiedyś malowałam i teraz od czasu do czasu powracam do tego zajęcia. Często bywam na wernisażach i pogłębiam kontakty z artystami. Obrazy i rzeźby potrzebne mi są do dopełnienia projektów wnętrz, które projektuję. To absolutna konieczność. Wspaniałym doświadczeniem była dla mnie wizyta w Bazylei na targach Sztuki. To jakby zobaczyć cały świat w malarstwie! 

Moi klienci często mówią mi, że jestem bardzo spójna w tym co robię. Że postrzegam ten zawód wielowarstwowo i że potrafię ich zainspirować, a oni mogą czerpać z mojej wiedzy aby potem móc cieszyć się przyjaznym i modnym wnętrzem. Jestem osobą łatwo nawiązującą dobry kontakt z ludźmi. Radość i uśmiech na twarzy towarzyszą mi każdego dnia. Często pozostaję w przyjacielskich kontaktach z moimi klientami. Bardzo to cenię.

Stwórzmy razem coś pięknego!
ZAPRASZAM DO KONTAKTU
EWA@POKAWALKU.PL
+48 602 252 100